Muzeum Kropli Wody w Ełku – nie lada atrakcja

Zabytkowych miejsc w Ełku jest pod dostatkiem, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, iż w tym mieście cały czas jest duża liczba turystów. Przede wszystkim godnym odwiedzenia miejscem jest Muzeum Kropli Wody, które znajduje się w Wieży Ciśnień. Jak widać wyraźnie turystom na całym świecie polecane są obecnie tereny Ełku. Wieża została zbudowana jeszcze w XIX wieku, więc jest bardzo stara, ale nadal utrzymana została w bardzo dobrym stanie, więc jest to miejsce możliwe do zwiedzania bez większych problemów. Warto na taką wycieczkę zabrać również dzieci, gdyż może to być dla nich niepowtarzalna wycieczka edukacyjna.

Służyła mieszkańcom Ełku do zaopatrywania w wodę, a więc jest to miejsce szczególnie ważne dla tamtejszych mieszkańców. Pozyskiwano ją w dawnych czasach ze specjalnych studni głębinowych, a potem gromadzono w specjalnych zbiornikach retencyjnych, aby się ona przypadkiem nie zmarnowała. Jak widać wyraźnie, ta baza noclegowa [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,elk,0.html – przejdź na stronę] ma bardzo ciekawą historię, z którą warto się bliżej zapoznać. W obecnych czasach mamy w niej Muzeum Kropli Wody, które gromadzi w sobie naprawdę wiele tajemnic. Galerie można zwiedzić w dowolnym momencie z pomocą przewodnika, który opowie wszystkim zainteresowanym osobom wiele ciekawostek na temat tego miejsca, więc warto zdecydować się przynajmniej raz w życiu na taką podróż.

W tym właśnie obiekcie można także zobaczyć różnego rodzaju urządzenia do gromadzenia wody, które można podziwiać z bliska i zapoznać się z ich strukturą. Zamontowane jest tam specjalne oświetlenie, dzięki czemu idealnie prezentuje się ono również nocą i jest to miejsce, w którym gromadzą się chętnie zakochane pary, które mogą w ten sposób uskutecznić romantyczny spacer. Ta baza noclegowa jest bogata w zróżnicowane atrakcje turystyczne, dlatego też co roku przyjeżdża do Ełku wielu turystów, nawet z bardzo odległych krajów. Muzeum czynne jest codziennie. Decydując się na wizytę w Ełku obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinna być podróż do Muzeum Kropli Wody, aby poznać na własnej skórze tajemnicę tego miejsca, które jest bardzo ciekawe. Był to punkt poborowy wody przez bardzo długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>