Puszcza Białowieska – pradawny bór na wyciągnięcie ręki

Puszcza Białowieska to jeden z bardziej rozpoznawalnych kompleksów leśnych w Polsce. Obszar ten jest położony na terytorium zarówno Polski, jak i Białorusi, jednak to część po polskiej stronie najchętniej wybierają turyści zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Jest to niewątpliwie unikalny teren nie tylko pod względem urzekającej flory i fauny, ale także ze względu na panującą tutaj atmosferę. Puszcza Białowieska cechuje się olbrzymim spokojem, który udziela się turystom przyjeżdżającym w te okolice.

Dlaczego warto wybrać się w te okolice na urlop czy weekend? Jest to miejsce szczególne ze względu na to, że znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji właściwie dla całej rodziny. Jedną z największych, położoną w samym sercu puszczy Białowieskiego Parku Narodowego [info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bialowieski_Park_Narodowy] jest Rezerwat Żubrów. Jest to niewątpliwie ciekawe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są tutaj nie tylko pradawne żubry, ale także i inne gatunki zwierząt, które występują w Białowieskim Parku Narodowym, takie jak wilki czy łosie. Nic więc dziwnego, że to miejsce jest tłumnie odwiedzane przez rodziny nawet z małymi dziećmi.

Okolice Białowieskiego Parku Narodowego warto wybrać także ze względu na to, że znajdziemy tutaj mnóstwo ścieżek turystycznych, które pozwalają na prawdziwy, bezpośredni kontakt z naturą. Przygotowano tutaj zarówno trasy odpowiednie dla pieszych, jak i rowerowe czy trasy nordic walking. Warto więc wybrać się w te okolice, jeśli chcemy odpocząć na łonie natury, a dodatkowo szukamy także aktywnego wypoczynku.

W okolicach Białowieży znajdziemy także ciekawą bazę turystyczną. Zarówno lokalna gastronomia, jak i noclegi są dobrze przygotowane nawet na wielu turystów. Trudno jednak spodziewać się w tych okolicach tłumów, szczególnie w mniej popularnych terminach wyjazdów. Puszcza Białowieska to miejsce, w którym organizowanych jest nieraz sporo wydarzeń o różnym charakterze, które przyciągają w te strony turystów z całej Polski. Wobec tego, konieczne jest nieraz wcześniejsze zarezerwowanie noclegu [info: ]. Puszcza Białowieska to niewątpliwie miejsce, które jest godne polecenia ze względu zarówno na bazę turystyczną, jak i na walory przyrodnicze. Warto więc wybrać się w te okolice na urlop czy krótką wycieczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>