Urocze zakątki Polski: Łukęcin

Łukęcin to maleńka perełka polskiego wybrzeża, skrywana w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów oraz powiecie kamieńskim. Wieś wyróżnia unikatowe w tym rejonie kraju wybrzeże klifowe. Osada od lat 70. XX wieku do pierwszej dekady wieku XXI była uzdrowiskiem, wyspecjalizowanym w leczeniu chorób układu oddechowego oraz schorzeń układu krążeniowo – sercowego. We wsi panuje nadal leczniczy mikroklimat, przy czym obecnie bardziej jest wykorzystywany przez letników niż przez kuracjuszy. Nie mniej jednak jego wartość zdrowotna nie uległa pomniejszeniu. Pobyt nad Morzem Bałtyckim zawsze jest gwarancją poprawy zdrowia i urody. Lokalna baza noclegowa (zobacz – noclegi Łukęcin) znakomicie współpracuje z licznymi punktami gastronomicznymi, dzięki czemu turyści mają do dyspozycji ciekawą ofertę. Łukęcin to też oszczędność w kieszeni, gdyż jest tu taniej niż w pobliskim Dziwnówku czy Pobierowie.

Czas udać się na plażę

Plaża w Łukęcinie to mega atrakcja dla przyjezdnych. Wygląda jak dzika, chociaż jest „ucywilizowana”, czyli znajduje się na niej strzeżone kąpielisko, a w jej pobliżu są sanitariaty. Nie ma na niej głośnych atrakcji, dzięki czemu jest szansa na głęboki relaks. Kąpiele morskie i słoneczne to zazwyczaj główny punkt każdego dnia. Dla aktywnych poza plażą jest pole golfowe oraz ośrodek jeździecki. Osoby początkujące mogą posmakować gry w mini golfa lub zdecydować się na przejazdy bryczką. Okolica sprzyja licznym wyprawom rowerowym oraz spacerom, podczas których można obserwować naturę i jeszcze bardziej wczuć się w klimat regionu.

Wielkie atrakcje poza Łukęcinem

Letnicy decydujący się na pobyt w Łukęcinie zazwyczaj nie odczuwają większej potrzeby typowych wakacyjnych rozrywek, jednakże nie są od nich odcięci. W pobliskim Dziwnowie mają szansę na wspaniałe rejsy pirackimi statkami. Każdy ze statków ma inną trasę, zatem warto jest popłynąć zarówno „Korsarzem” jak i „Victorią I”. Miejscem, którego nie da się ominąć jest Bałtycki Park Dinozaurów, w którym to rozrywka przeplata się z edukacją. Warto jest też zobaczyć Park Miniatur i Kolejek, gdzie znajdują się miniatury latarni morskich z całego wybrzeża oraz miniatury lokomotyw z wagonami, które przemieszczają się po kilometrowym mini torowisku. Tak więc wakacje w Łukęcinie mogą wyjść poza plażę, przy czym jest to opcja dla chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>