Wakacyjny klimat w Pobierowie

Gdy zbliża się czas wakacji jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest miejsce wypoczynku. Do najczęściej wybieranych kierunków należą morze i góry. Zwłaszcza w okresie letnim większa popularnością cieszy się ten pierwszy kierunek. Kiedy już wybór padnie na północ Polski, kolejna kwestia jest dobór odpowiedni miejscowości. W ciągu ostatnich lat zauważyć można ze coraz większa popularnością cieszą się małe nadmorskie wsie. Powodów może być wiele. Pierwszym i chyba najbardziej oczywistym jest chęć ucieczki od zgiełku i hałasu miasta. Coraz szybsze tempo życia dużych metropolii powoduje, ze jej mieszkańcy szukają chwili wytchnienia i odpoczynku w małych miejscowościach. Kolejna niewątpliwa zaletą małych wsi, szczególnie tych nadmorskich jest czystość przyrody. Specyficzny mikroklimat, niezanieczyszczone spalinami i dymem, pełne jodu powietrze, bardzo pozytywnie oddziałuje na organizm człowieka. Również w kwestii kosztów małe miejscowości mają dużą przewagę nad potężnymi kurortami. Ceny zarówno noclegów, gastronomii czy chociażby lokalnych pamiątek są o wiele niższe niż w dużych miastach. Przykładem takiej miejscowości może być Pobierowo.

Wieś liczy ponad tysiąc mieszkańców. Znajduje się w północno zachodniej części kraju, w gminie Rewal. Pobierowo jest położoną najbardziej na zachód oraz największą wsią gminy. Jej historia rozpoczyna się w drugiej połowie XIV wieku. Ówczesna osada stanowiła lenno rodziny Kleist. Było tak aż do osiemnastego stulecia. W XIX wieku, zmiany terenu (zapiaszczenie ziemi uprawnej) spowodowały zmianę charakteru wsi. Przestała być ona typowo rolnicza osada, a zaczęła przeobrażać się w miejscowość wypoczynkowa. Nie bez znaczenia był tez silny wzrost turystyki w tamtym okresie oraz uprzemysłowienie rolnictwa i rybołówstwa. Obecnie we wsi znajduje się kąpielisko oraz dobrze rozbudowana baza noclegowa >>(). Znalezieniem odpowiedniej kwatery można zając się nawet na miejscu. We wsi można zauważyć dużo ogłoszeń o treści „noclegi Pobierowo”. Jednym z corocznych pytań, przed jakimi staje wiele polaków jest kwestia wybory miejsca spędzenie urlopu. W okresie letnim najczęściej jest to północ kraju- okolice morza. Zauważyć można, że coraz więcej osób wybiera małe miejscowości. Jedna z nich jest Pobierowo.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>